Lanzarote - przewodnik

O LANZAROTE

Historia wyspy
Ekonomia
Arrecife
César Manrique
Koszty Życia
Pogoda

PODRÓŻ NA LANZAROTE

Port lotniczy
Porty morskie
Połączenia promowe
Ważne informacje
Przydatne telefony
Cennik i karnety

CO TRZEBA ZOBACZYĆ

Fundación César Manrique
Cueva de los Verdes
Jameos del Agua
Mirador del Río
La Geria
Los Hervideros
Charco de los Clicos
Montańas del Fuego
Jardín de Cactus

CO WARTO ZOBACZYĆ

Zamki
Kościoły
Inne

PLAŻE I KURORTY

Costa Teguise
Puerto del Carmen
Playa Blanca
La costa de La Santa

ROZRYWKA

Restauracje
Bary
Zakupy

OKOLICE

Archipelag Chinijo
La Graciosa

HOTELE

Hotele 1 gwiazdkowe
Hotele 2 gwiazdkowe
Hotele 3 gwiazdkowe
Hotele 4 gwiazdkowe
Hotele 5 gwiazdkowe
Wyszukuwanie hoteli

Arrecife


Arrecife - największe miasto na Lanzarote i jej stolica, położone jest we wschodniej części wyspy. Zostało założone w XV wieku, a swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznemu wybrzeżu, obfitemu w rafy i podwodne skały (arrecife - z hiszp. rafa, podwodna skała). Funkcję stolicy pełni od roku 1852, kiedy to głównie za sprawą istniejącego tu portu rybackiego jego znaczenie szybko wzrosło i przewyższyło dominację najstarszego na wyspie i dotychczas najważniejszego miasteczka San Miguel de Teguise. Aktualnie Arrecife tworzy najmniejszą gminę na wyspie, jednak zamieszkuje tu niemal połowa lanzaroteńskiej populacji.

Historia Arrecife od zawsze była związana z morzem i jego dwoma naturalnymi portami: Los Caballos i Puerto Naos. Nawet współcześnie miasto zachowało charakter i styl kolonialnej wioski rybackiej. Daje się to zauważyć przede wszystkim w miejscu znanym jako Charco de San Ginés. Jest to naturalna laguna połączona z oceanem wąskim kanałem, której ciche i spokojne wody wznoszą się i opadają wraz z kolejnymi falami przypływów i odpływów. Pełni ona funkcję przystani dla małych łodzi rybackich. Wzdłuż laguny biegnie promenada spacerowa, z której w czasie odpływów rozciąga się fantastyczny widok na skalne wysepki i rafy charakterystyczne dla lanzaroteńskiego krajobrazu. Podczas przypływów są one w większości przykryte taflą wody. Na najważniejszej z tych wysepek wzniesiony został zamek Castillo de San Gabriel, inne warte uwagi to Islote del Francés i Islote de los Ingléses.

Stolica Lanzarote dzięki szybkiemu rozwojowi ekonomicznemu i wzrostowi demograficznemu została przekształcona w ważne centrum handlowe wyspy. Pomimo tego charakteryzuje się ciepłą i przyjazną atmosferą. Jego mieszkańcy tłumnie wypełniają ulice i spacerują wzdłuż morskiego wybrzeża, parku miejskiego oraz głównej ulicy Avenida Marítima, na której zlokalizowana jest większość sklepów, restauracji i kawiarni. W cieplejsze dni natomiast wygrzewają się na złocisto piaszczystej plaży Playa del Reducto.

W sierpniu w mieście organizowany jest festiwal dedykowany świętemu patronowi Arrecife - San Ginés. Przez dziesięć dni na ulicach odbywają się procesje, festiwale folklorystyczne i targi. Festiwal ten stanowi jedną ze wspanialszych turystycznych atrakcji tej okolicy. Inne miejsca warte zobaczenia w Arrecife to kościół Iglesia de San Ginés oraz zamki: Castillo de San Gabriel i Castillo de San José.


Wyszukaj hotel w Arrecife - Lanzarote

Data od:       Data do:       

Przewodnik po Lanzarote - EbookGet it on Google Play

Lanzarote Przewodnik turystyczny - wersja papierowaSitemap | Kontakt | Polityka Prywatności
Cała zawartość jest własnością portalu lanzaroteprzewodnik.pl. Kopiowanie treści jest ściśle zabronione.
(C) LANZAROTEPRZEWODNIK.PL 2009-2016