Lanzarote - przewodnik

O LANZAROTE

Historia wyspy
Ekonomia
Arrecife
César Manrique
Koszty Życia
Pogoda

PODRÓŻ NA LANZAROTE

Port lotniczy
Porty morskie
Połączenia promowe
Ważne informacje
Przydatne telefony
Cennik i karnety

CO TRZEBA ZOBACZYĆ

Fundación César Manrique
Cueva de los Verdes
Jameos del Agua
Mirador del Río
La Geria
Los Hervideros
Charco de los Clicos
Montańas del Fuego
Jardín de Cactus

CO WARTO ZOBACZYĆ

Zamki
Kościoły
Inne

PLAŻE I KURORTY

Costa Teguise
Puerto del Carmen
Playa Blanca
La costa de La Santa

ROZRYWKA

Restauracje
Bary
Zakupy

OKOLICE

Archipelag Chinijo
La Graciosa

HOTELE

Hotele 1 gwiazdkowe
Hotele 2 gwiazdkowe
Hotele 3 gwiazdkowe
Hotele 4 gwiazdkowe
Hotele 5 gwiazdkowe
Wyszukuwanie hoteli

Montańas del Fuego - Parque Nacional de Timanfaya


Tel: +34 928 84 00 57
Fax: +34 928 17 37 88

Godziny otwarcia:

codziennie 09:00 - 17:45
ostatni autobus wycieczkowy wyrusza o godz. 17:00

Restauracja: 12:00 - 15:30
Bar: 09:00 - 16:45


Park Narodowy Timanfaya (Parque Nacional de Timanfaya) usytuowany jest w południowo-zachodniej części Lanzarote, pomiędzy Yaiza i Tinajo. Został utworzony w 1974 r. i obejmuje obszar, w którym w latach 1730-36 miały miejsce jedne z ważniejszych i największych w historii wulkanologii erupcje wulkaniczne. W środkowej części tego zajmującego 51 km2 powierzchni Parku znajdują się Montañas del Fuego (Góry Ognia) - rozległe pasmo kraterów będących świadectwem tej niezwykle silnej aktywności sejsmicznej.

Pomimo tego, że od ostatnich erupcji, które miały miejsce w 1824 roku, upłynęło już wiele lat, na terenie Parku nadal istnieją miejsca, gdzie wciąż rejestrowana jest podwyższona aktywność geotermiczna. Naukowcy nazywają to anomalią. Jednym z takich obszarów jest Islote de Hilario, gdzie temperatura tuż pod powierzchnią ziemi (10 cm) wynosi ok. 140oC, zaś na głębokości 6 m. osiąga aż 400oC. Przybywający tu turyści mają możliwość przekonania się o tym na własne oczy podczas geotermicznych prezentacji. Od bijącego z wnętrza ziemi ciepła umieszczona w niewielkim zagłębieniu wiązka słomy zapala się dosłownie w kilkanaście sekund, zaś wlana w utworzone dla celów pokazowych gejzery woda natychmiast, z ogłuszającym hukiem wytryskuje wysoko w górę.

W tym miejscu znajduje się również zaprojektowana przez Césara Manrique restauracja El Diablo - okrągły budynek z fasadą doskonale wkomponowaną w otaczający, wulkaniczny krajobraz. Wewnątrz restauracji umieszczony jest ogromny, naturalny gril, do którego ogrzania wykorzystywane jest ciepło pochodzące z wnętrza wulkanu.

Islote de Hilario to także punkt startowy tzw. Ruty de los Volcanes (Trasy Wulkanów). Co kilka minut z parkingu odjeżdża specjalny turystyczny autokar zabierając kolejnych zwiedzających na blisko 14 km przejażdżkę po najciekawszych miejscach Parku Timanfaya. Odtwarzany z taśmy komentarz w kilku językach znacznie przybliża historię powstania tego niezwykłego, fascynującego i surowego krajobrazu.

Bardzo oryginalnym sposobem poruszania się po Parku Timanfaya jest wycieczka na wielbłądzich grzbietach, (tzw. Ruta de Camellos). Trasa rozpoczyna się w Echador de Camellos, ok. 7 km za Yaiza.


Wyszukaj hotel na Lanzarote

Data od:       Data do:       

Przewodnik po Lanzarote - EbookGet it on Google Play

Lanzarote Przewodnik turystyczny - wersja papierowaSitemap | Kontakt | Polityka Prywatności
Cała zawartość jest własnością portalu lanzaroteprzewodnik.pl. Kopiowanie treści jest ściśle zabronione.
(C) LANZAROTEPRZEWODNIK.PL 2009-2016