Lanzarote - przewodnik

O LANZAROTE

Historia wyspy
Ekonomia
Arrecife
César Manrique
Koszty Życia
Pogoda

PODRÓŻ NA LANZAROTE

Port lotniczy
Porty morskie
Połączenia promowe
Ważne informacje
Przydatne telefony
Cennik i karnety

CO TRZEBA ZOBACZYĆ

Fundación César Manrique
Cueva de los Verdes
Jameos del Agua
Mirador del Río
La Geria
Los Hervideros
Charco de los Clicos
Montańas del Fuego
Jardín de Cactus

CO WARTO ZOBACZYĆ

Zamki
Kościoły
Inne

PLAŻE I KURORTY

Costa Teguise
Puerto del Carmen
Playa Blanca
La costa de La Santa

ROZRYWKA

Restauracje
Bary
Zakupy

OKOLICE

Archipelag Chinijo
La Graciosa

HOTELE

Hotele 1 gwiazdkowe
Hotele 2 gwiazdkowe
Hotele 3 gwiazdkowe
Hotele 4 gwiazdkowe
Hotele 5 gwiazdkowe
Wyszukuwanie hoteli

Puerto del Carmen


Puerto del Carmen to najważniejszy turystyczny kurort na Lanzarote. Usytuowany jest na południe od Arrecife i zaledwie kilka kilometrów od lotniska. Zlokalizowanych jest tu ponad 60% miejsc noclegowych na wyspie, a wszystkie hotele i apartamenty zostały wybudowane zgodnie z tradycyjną architekturą - jako niskie, śnieżnobiałe budynki.

Oryginalnie Puerto del Carmen było miasteczkiem portowym. Atmosfera tamtych dni obecna jest nadal w małym porcie rybackim, w starej dzielnicy znanaj jako La Tiosa, który do dziś używany jest przez wędkarzy. Połowy zwykle obfitują w sardynki, tuńczyki oraz typowe tu gatunki, jak vieja i salema. Ta codzienna praca wędkarzy bezustannie przyciąga uwagę osób spacerujących promenadą Varadero.

Puerto del Carmen to także 6 km piaszczystej plaży. Najbardziej popularną jest usytuowana w centralnej części Playa Grande, Playa de los Pocillos jest największa i najbardziej spokojna, Playa de Matagorda zaś jest doskonała dla amatorów windsurfingu. Ostatnia - Playa de Guacimeta znajduje się w całkowitym odosobnieniu od reszty i sąsiaduje bezpośrednio z częścią pasa startowego lanzaroteńskiego lotniska. Znajdują się tu także niewielkie zatoczki umiejscowione pomiędzy wulkanicznymi występami skalnymi. Są to m.in. Pila de la Barrilla, La Chica, La Peóita i Barranquillo. Z przystani można wybrać się na niewielką wyprawę morską na Fuerteventurę, Los Lobos lub na południe wyspy - na piękne plaże Papagayo. Istnieje również możliwość wynajęcia łódki i zaledwie kilkanaście mil od wybrzeża spróbowania sił w wędkarstwie głębinowym.

W Puerto del Carmen znajduje się ponad 250 restauracji, w których można skosztować typowe, kanaryjskie potrawy. Przede wszystkim polecane są tradycyjne papas arrugadas z sosem mojo oraz gofio. Wzdłuż Avenida de las Playas ciągną się liczne sklepy i bazarki, gdzie można zakupić wszelkiego typu pamiątki, rękodzieła, ubrania i inne. Równie bogate jest tu życie nocne. Najbardziej popularne lokale rozrywkowe, często z muzyką na żywo oraz kluby nocne skupiają się wokół Centre Comercial Atlántico. Jedną z bardziej interesujących atrakcji miasteczka jest przypadająca na przełom lipca i sierpnia fiesta dedykowana Virgen del Carmen. Odbywa się wówczas tradycyjna i bardzo widowiskowa "procesja" łodzi.


Wyszukaj hotel w Puerto del Carmen - Lanzarote

Data od:       Data do:       

Przewodnik po Lanzarote - EbookGet it on Google Play

Lanzarote Przewodnik turystyczny - wersja papierowaSitemap | Kontakt | Polityka Prywatności
Cała zawartość jest własnością portalu lanzaroteprzewodnik.pl. Kopiowanie treści jest ściśle zabronione.
(C) LANZAROTEPRZEWODNIK.PL 2009-2016